«Στοπ» της Καρμιώτισσας και χαμένη ευκαιρία για Ανόρθωση

Η Ανόρθωση δεν εκμεταλλεύτηκε τα στραβοπατήματα του Απόλλωνα και της Ομόνοιας μένοντας στο 1-1 με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών στο «Στέλιος Κυριακίδης» στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.Με την ισοπαλία η Ανόρθωση ανέβηκε στους 20 βαθμούς,ενώ από την άλλη η Καρμιώτισσα πήγε στους 7 βαθμούς.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με λίγες φάσεις οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν και πήγαν στα αποδυτήρια στο 0-0.Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ανέβηκε οι δύο ομάδες έφτιαξαν ευκαιρίες και στο 62' ήρθε το πρώτο γκολ του αγώνα

από την Καρμιώτισσα.Ο Σασί χρίστηκε σκόρερ και έκανε το 1-0 για την ομάδα του.Η Ανόρθωση όμως βρήκε την απάντηση πολύ νωρίς και ισοφάρισε στο 66' με γκολ του Μίχα.Στο 71' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χατζηβασίλη με 2η κίτρινη κάρτα.Στα υπόλοιπα λεπτά παρά τις ευκαιρίες που βρήκε η ομάδα του Κετσπάγια δεν κατόρθωσε να σκοράρει και έμεινε στην ισοπαλία.

Διαβάστε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME πατώντας ΕΔΩ.

Καρμιώτισσα: Κυριακίδης, Χριστοφή, Μπαρκάν, Πέρες, Ευσταθίου, Ρέινολντς, Παχίπης, Χατζηβασίλης, Ο. Σάσι, Μαλεκκίδης, Ρομό

Ανόρθωση: Τζουρ, Γκαλίτσιος, Βργκοτς, Σελίν, Κορέια, Κ. Αρτυματάς, Χουσμπάουερ, Μίχα, Καλτσάς, Ελουντού, Κβιλιτάια