4η σερί νίκη η Καρμιώτισσα την έκπληξη ο ΑΣΙΛ (φωτος)

Η Καρμιώτισσα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε στο τέλος να πάρει εύκολη νίκη με 4-1 και έφτασε τους 24 βαθμούς. Ο ΑΣΙΛ έκανε την έκπληξη στο Μακάρειο κερδίζοντας τον Ολυμπιακό με 2-0

Όλα τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Ολυμπιακός-ΑΣΙΛ 1-2

Στο Μακάρειο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν πήραν κεφάλι στο σκορ στο 37ο λεπτό με τον Φελισιέν. Με την έναρξη της επανάληψης και στο 57ο λεπτό η ομάδα του ΑΣΙΛ με τον Δημήτρη Κυριάκου έκανε τα τέρματα της δυο. Στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός

μείωσε σε 2-1

Ομόνοια Αραδίππου-Οθέλλος 1-2

Στο 29ο λεπτό η Ομόνοια Αραδίππου άνοιξε το σκορ με τον Βιθέντε. Δέκα λεπτά αργότερα ο Οθέλλος έφερε τον αγώνα στα ίσα με τον Κριστέα 1-1. Στο 90' ο Οθέλλος έκανε την ολική ανατροπή με τον Μιχάλη Κουμουρή.

ΠΑΕΕΚ-Διγενής Ορόκλινης 2-0

Η ΠΑΕΕΚ πήρε προβάδισμα στο 26' με τον Odwong Boris

ΑΕΖ-Ε Ν Παρεκκλησιάς 0-0

Αναγέννηση Δερύνειας-ΘΟΙ 3-0

Απο το 36' το ΘΟΙ αγωνίζεται με δέκα ποδοσφαιριστές. Δυο λεπτά αργότερα ο επιθετικός της ομάδας Αντρέας Κυπριανού βρήκε το δρόμο προς τα δίκτυα (1-0) από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 83' ο Κυπριανού έκανε το 2-0. Στο 87' ο Βέσλεμ έκανε το 3-0

Καρμιώτισσα-Ελπίδα Ξυλοφάγου 4-1

Στα Πολεμίδια η Ελπίδα Ξυλοφάγου πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Δημοσθένους. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σουλίδη στο 33'. Στο 60ο λεπτό η Καρμιώτισσα γύρισε τα εις βάρος της δεδομένα με τον Αλκιβιάδη. Με δεύτερη εύστοχη πέναλτι του Σουλίδη η Καρμιώτισσα κάνει το 3-1 στο 75'. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Jordan έκανε το 4-1

ΕΝΑΔ-Νίκος&Σωκράτης Ερήμης 1-0

Στην Πάφο η ΕΝΑΔ άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Λάζαρο Μαντζίρη. Οι γηπεδούχοι στο 79' έκαναν το 2-0 με τον Αχιλλέα Βασιλείου