Έ(χ)ασε έδαφος η Ανόρθωση

Δεύτερη σερί απώλεια για την Ανόρθωση που έμεινε στο 1-1 απέναντι στον Ερμή στο στάδιο Αμμόχωστος για τη 14η αγωνιστική.Η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια χάνει έδαφος από τη βαθμολογία,αφού με το βαθμό που πήρε έφτασε τους 27 βαθμούς και κινδυνεύει να μείνει 4 πίσω από την κορυφή.Από την άλλη οι γηπεδούχοι πήραν βαθμό χρυσάφι και ανέβηκαν στους 15.

Η Ανόρθωση ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου,όμως ο Ερμής ήταν αυτός που βρήκε το δρόμο προς τα δίκτυα με γκολ

του Χολτ στο 40΄.Ο αμυντικός του Ερμή σκόραρε με κοντινή κεφαλιά μετά από κόρνερ.Το 1-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.Στην επανάληψη και ειδικότερα όσο περνούσε η ώρα οι φιλοξενούμενοι έβαζαν πίεση για την ισοφάριση στον αγώνα.Αν και άργησε το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 79΄με (ποιον άλλον) τον Κβιλιτάια.Ο Καλτσάς σέντραρε και ο Γεωργιανός επιθετικός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME (Πατήστε ΕΔΩ)

Ερμής: Καϊκέ, Καραγκούνης, Δημητρίου, Γαβριήλ, Φερνάντες, Ρουσιάς, Φίλιο, Χολτ, Κυριακίδης, Κονέ, Ζόρζε

Ανόρθωση: Λόρια, Κορρέια, Βργκότς, Σίντενφελντ, Γκαλίστιος, Αρτυματάς, Μαργκάσα, Χούσμπαουερ, Χριστοφή, Καλτσάς, Κβιλιτάια