ΔΙΠΛΟ στο Παραλίμνι με εκτελεστή τον Ζαχίντ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκίας Ζαχίντ ο ΑΠΟΕΛ πέρασε από το Παραλίμνι με 2-0 επί της Ένωσης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.Τις τρεις συνεχόμενες νίκες μαζί με το ευρωπαϊκό ματς έφτασε ο ΑΠΟΕΛ και πλέον βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον και το ευρωπαϊκό παιχνίδι.

Μόλις στο 2΄λεπτό (67 δευτερόλεπτα) οι γαλαζοκίτρινοι πήραν το προβάδισμα με τον Ζαχίντ και πέτυχαν το γρήγορο γκολ

που έψαχναν.Από εκεί και πέρα χάθηκαν ορισμένες φάσεις κυρίως από τον ΑΠΟΕΛ,με την Ένωση να ψάχνει την ισοφάριση στην επανάληψη αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Το γκολ που έβαλε τέλος στα «όνειρά« των βυσσινί για βαθμολογικό κέρδος ήρθε και πάλι από τον Ζαχίντ στο 72΄καθαρίζοντας ουσιαστικά τον αγώνα.

Με την αποψινή νίκη του ο ΑΠΟΕΛ ανέβηκε στους 7 βαθμούς και έφτασε τις 2 σερί νίκες με μηδέν παθητικό.Αντίθετα οι βυσσινί απογοήτευσαν και έφυγαν με «άδεια χέρια» για ακόμα ένα παιχνίδι,μένοντας στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς βαθμούς.

Ενδεκάδες:

EΝΠ: Γκατσέφσκι, Ιρέπ, Φαν Άνχολντ, Λουσέρο, Μπελόνε, Θεοδώρου, Κοσμάς, Μπαρμπόσα, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Μαρκόβσκι

ΑΠΟΕΛ: Σίλβα, Ζόρζε, Νούχιου, Ντε Βινσέντι, Τάμαρι, Ανουάρ, Ζαχίντ, Ενσούε, Ατζίλι, Ζεράλδες, Γουήλερ

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME πατώντας ΕΔΩ.