Live: Δόξα-Ολυμπιακός 1-1

Διεξάγεται στις 4 ο επαναληπτικός αγώνας κυπέλλου ανάμεσα σε Δόξα και Ολυμπιακό με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1 στον πρώτο αγώνα. Το SigmaLive/sports σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα.

Δόξα-Ολυμπιακός 1-1 (14’ Κορομινάς/28’ Χριστοδούλου)

Δόξα: Χατζηφραγκίσκου, Παουλίνιο, Σεράν, Ρούντι, Ρεδόνδο, Κάστρο, Εντμάρ, Γκουλόν, Ενινφούλ, Ανδρέου, Κορομινάς

Μοιρασμένο πρώτο μέρος

Η Δόξα, ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ήταν η ομάδα που έψαχνε το γκολ για να καθαρίσει τον αγώνα. Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Κορομίνας. Μετά από εκτέλεση πλαγίου ο Γκουλόν πήρε την πρώτη κεφαλιά η μπάλα έφτασε στον Κορομινάς και αυτός με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Παναγιώτου, ανοίγοντας το σκορ για τη Δόξα. Όμως ο Ολυμπιακός είχε την απάντηση στην αμέσως καλή φάση του αγώνα και στο 28ο λεπτό έφερε τον αγώνα στα ίσια με τον Χριστοδούλου. Έγινε το λάθος από τους ποδοσφαιριστές της Δόξας ο Τόρες κέρδισε την μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Χριστοδούλου. Το γκολ του Κύπριου επιθετικού ισοφάρισε το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα δίνοντας περισσότερο ενδιαφέρον στον αγώνα. Δυο καλές φάσεις μια για κάθε ομάδα μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Στο 40ο λεπτό κεφαλιά του Γκουλόν...μετά από κόρνερ του Ρούντι η μπάλα έξω, και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους μετά από εκτέλεση φουλ του Σεραφείμ η μπάλα πέρασε από όλους παρά την προσπάθεια του Σωτηρίου να την στείλει στα δίκτυα.