Με Μπένσοπ πήρε το Λεμεσιανό ντέρμπι ο Απόλλωνας

Στον Απόλλωνα κατέληξε το ντέρμπι της Λεμεσού.Οι κυανόλευκοι επικράτησαν της ΑΕΛ με 2-1 κι ενώ προηγήθηκαν οι γαλαζοκίτρινοι.Αρχικά σκόραρε ο Παπαφώτης στο 33΄,ισοφάρισε ο Μπένσοπ στο 44΄ και το γύρισε με τον Μπένσοπ να σκοράρει ξανά στο 53'.

Το λεμεσιανό ντέρμπι ξεκίνησε αρκετά δυνατά με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ.Η ομάδα που βρήκε πρώτη το δρόμο προς τα δίκτυα ήταν η ΑΕΛ με γκολ του Παπαφώτη στο 33΄.Ο Απόλλωνας αντέδρασε και στο 44' έφερε το ματς στα ίσα με γκολ του Μπένσοπ.Το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανόλευκοι γύρισαν τούμπα το παιχνίδι με τον Μπένσοπ να σκοράρει ξανά στο 53΄.Από εκεί και μετά χάθηκαν φάσεις και από τις δύο ομάδες,χωρίς όμως να αλλάζει το σκορ,με τον Απόλλωνα να παίρνει τη φιλική νίκη.

Παρακολουθήστε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME.