Παρακολουθήστε από το SigmaLiveSports την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ-ΑΕΖ.

ΑΠΟΕΛ-ΑΕΖ 5-0 (5’ Αλωνεύτης, 7’-45’ Μπαράλ, 11’ Σωτηρίου, 15’ Μερκής)

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Σωτηρίου (46' Ντε Καμάργκο), Μπαράλ, Αλωνεύτης, Βινίσιους, Μοραϊς (46' Αρτυματάς), Εφραίμ, Λάγο, Ιωάννου, Μερκής, Χριστοφόρου.

ΑΕΖ: Χρυσοστόμου, Χρίστου, Παναγιώτου, Σεμέδο, Σκόπλιακ, Κυριάκου, Ελευθερίου, Κατσής, Φελισιέν, Ποσίνκβιτς

Β' Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας

4ος Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας

Παρατηρητής Διαιτησίας: Ξάνθου Ανδρέας

Εφιαλτικό πρώτο μέρος για ΑΕΖ, πέντε γκολ ο ΑΠΟΕΛ

Μέσα σε 15΄λεπτά ο ΑΠΟΕΛ, καθάρισε τον αγώνα με την ΑΕΖ και έβλεπε ήδη τον επόμενο του αντίπαλο. Οι γαλαζοκίτρινοι έδειξαν από την αρχή πως δεν αστειευόντουσαν για το ποιος θα ήταν ο σημερινός νικητής, έβαλαν την ΑΕΖ, μέσα στην περιοχή της και με 4 γκολ μέσα σε 15 λεπτά, καθάρισαν τον αγώνα. Έκπληξη δεν θεωρούμε το 4-0 στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης αλλά η φανέλα βασικού που έδωσε ο Κρίστιανσνεν στον Μπαράλ. Όπως αποδείχθηκε και στην συνέχεια του αγώνα ο Ισπανός ήταν έτοιμος για να βοηθήσει άμεσα την ομάδα του και το έδειξε εντός αγωνιστικού χώρου με τα δυο γκολ που πέτυχε. Τον χορό των τερμάτων άνοιξε μόλις το 5ο λεπτό ο Αλωνεύτης. Δυο λεπτά αργότερα το νέο απόκτημα των γαλαζοκιτρίνων Μπαράλ μέσα από την περιοχή με πλασέ πέτυχε το πρώτο του γκολ με την γαλαζοκίτρινοι φανέλα κάνοντας το 2-0. Στο 11ο λεπτό ήταν η σειρά του πρώτου σκόρερ της ομάδας Σωτηρίου να δει δίκτυα κάνοντας το 3-0 πετυχαίνοντας το 14ο τέρματα στο πρωτάθλημα. Στο 15ο λεπτό ο Μερκής με κεφαλιά πέτυχε το 4-0 ενώ ο Μπαράλ έκλεισε το πρώτο μέρος πετυχαίνοντας ακόμη ένα γκολ κάνοντας το 5-0.