Πήρε τη νίκη στο έξτρα 30λεπτο ο ΑΠΟΕΛ

Τη νίκη με 2-1 έστω και δύσκολα πήρε ο ΑΠΟΕΛ κόντρα στη Δόξα στο φιλικό αγώνα που έγινε στο ΓΣΠ.Οι γαλαζοκίτρινοι έχαναν με 0-1 από το 59' με γκολ του Μπραμπίγια και το γύρισε στο έξτρα 30λεπτο,αρχικά με γκολ του Σάβιτς στο 116' και γκολ του Μπέζιακ τρία λεπτά αργότερα.

Ο ΑΠΟΕΛ

στο πρώτο ημίχρονο έφτιαξε ορισμένες ευκαιρίες χωρίς να έχει την ουσία στο παιχνίδι του,αφού δεν κατάφερε να σκοράρει και πήγε στα αποδυτήρια στο 0-0,καθώς την ίδια ώρα η Δόξα στις λιγοστές φάσεις που βρήκε ούτε αυτή κατάφερε να βάλει ένα γκολ.Στο δεύτερο ημίχρονο εκτός από μία φάση του ΑΠΟΕΛ στο 50' δεν υπήρξε κάτι ιδιαίτερο,μέχρι τη στιγμή που η Δόξα σκόραρε στην πρώτη της ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο.Στο 59' ο Μπραμπίγια έβαλε μπροστά στο σκορ τη Δόξα μετά από λάθος του Πραξιτέλη Βούρου και έβαλε δύσκολα στον ΑΠΟΕΛ.Στη συνέχεια όπως ήταν φυσικό υπήρξαν πολλές αλλαγές στη βασική εντεκάδα και των δύο ομάδων,παρόλα αυτά ο ΑΠΟΕΛ έφτιαξε φάσεις κυρίως με τον Αλ Τάμαρι που είχε και δοκάρι,αλλά δεν έβρισκε το γκολ της ισοφάρισης.Τελικά το 0-1 παρέμεινε μέχρι τέλους με τη Δόξα να επικρατεί στο 90λεπτο με 1-0.

Στο έξτρα 30λεπτο του αγώνα ο ΑΠΟΕΛ προσπάθησε να βρει το γκολ που θα έφερνε στα ίσα τον αγώνα,αλλά τα χαλούσε στη τελική προσπάθεια και ενώ όσο περνούσε ο χρόνος οι γαλαζοκίτρινοι ασκούσαν μεγαλύτερη πίεση για την ισοφάριση.Τελικά το γκολ που έψαχναν αρκετή ώρα το βρήκαν στο 116' της αναμέτρησης με τον νεοαποκτηθέντα Σάβιτς που έφερε το ματς στο 1-1.Οι γηπεδούχοι δεν έμειναν εκεί,καθώς στα τελευταία λεπτά που απέμεναν γύρισαν το παιχνίδι στο 119' με γκολ του Μπέζιακ και έφεραν τούμπα το ματς.