Η Ανόρθωση είναι ΕΔΩ! (ΦΩΤΟ / ΒΙΝΤΕΟ)

Η Κυρία κέρδισε 2-0 τον Ερμή και επέστρεψε στις νίκες.

Με το δεξί μπήκε στη νέα χρονιά η Ανόρθωση η οποία κέρδισε δίκαια 2-0 τον Ερμή στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Η ομάδα του Αντρέ Πάους στο α’ ημίχρονο ήταν σαφώς καλύτερη από τον αντίπαλο της πετυχαίνοντας και τα δύο τέρματα. Από την άλλη, ο Ερμής σπατάλησε ένα ολόκληρο ημίχρονο αφού στο διάστημα αυτό παρουσιάστηκε νωθρός, χωρίς να μπορεί να φανεί απειλητικός μπροστά από την εστί του Καμίνσκι,.

Στην επανάληψη, ο Νικόδημος Παπαβασιλείου με δύο αλλαγές στα πρώτα λεπτά προσπάθησε να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του, πράγμα που έγινε. Ωστόσο και πάλι οι «φτεροπόδαροι» δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία των γηπεδούχων, οι οποίοι είχαν και αυτοί τις δικές του ευκαιρίες να διευρύνουν το υπέρ τους σκορ, χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα Ανόρθωση - Ερμής.