Live: Αλκή-Ανόρθωση 0-0

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξελιξη του αγώνα μεταξύ Αλκής και Ανόρθωσης, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Χαμηλός ο ρυθμός, χωρίς ευκαιρία
Ο αγώνας άρχισε, με την Αλκή να πατά κάπως καλύτερα και την Ανόρθωση να ισορροπεί με την πάροδο του πρώτου δεκαλέπτου. Η ομάδα του Ρόνι Λέβι ανέβασε την απόδοση της, είχε την κατοχή της μπάλας, ωστόσο η Αλκή με καλή αμυντική λειτουργία κρατούσε μακριά τους ποδοσφαιριστές της Ανόρθωσης. Η πρώτη φάση ήρθε με ένα μακρινό σουτ του Ράγιος στο 28’, με τον Στρατηλάτη να αποκρούει

εύκολα.

Ανέβηκε και έψαξε το γκολ
Η Ανόρθωση ανέβασε στροφές στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και έψαξε το γκολ πριν οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια. Πίεσε την άμυνα της Αλκής, έφτιαξε 2-3 ευκαιρίες με Παλάνγκα και Καμαρά, ωστόσο δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ. Έτσι το 0-0 ήταν το τελικό σκορ του ημιχρόνου σε ένα μέτριο 45λεπτο.