ΑΕΛ-ΠΑΕΕΚ: Τα γκολ στην αρχή έβαλαν τη βάση για το τρίποντο!

Η ΑΕΛ υποδέχθηκε την ΠΑΕΕΚ στο Τσίρειο για την 1η αγωνιστική της Β' φάσης στον δεύτερο όμιλο, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν 2-1.

Τα γκολ του συγκροτήματος του Σάββα Παντελίδη πέτυχαν οι Τσέποβιτς (3') και Τόρες (8'), έτσι το προβάδισμα που πήρε από την αρχή η ΑΕΛ τη βοήθησε να κερδίσει. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Ντίας (στο 85'), μείωσαν σε 2-1 με τον Δημητρίου στο 87', ενώ στο πρώτο 45λεπτο έχασαν πέναλτι με τον Μπάμπιτς στο 33'.

Οι γηπεδούχοι είναι στην 2η θέση του ομίλου με 28 βαθμούς, στην προτελευταία θέση οι φιλοξενούμενοι με 15.

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ του αγώνα στο SPORTIME.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

ΑΕΛ: Μέγιερι, Φραντζής, Τεξέιρα, Σωτηρίου, Μαζάν, Ζντρασκόβσκι, Ρέινολντς, Μπαλντέ, Τόρες, Τσέποβιτς, Μιλιτσεάνου

ΠΑΕΕΚ: Πρόσεκ, Ντίας, Σουμαόρο, Δημητρίου, Βαρέλα, Μπάμπιτς, Μιλτς, Τσόσιτς, Ράμος, Κούρος, Νεοφύτ