Φιλικό διπλό μέσα στο Τσίρειο για την Ομόνοια κόντρα στην ΑΕΛ

Η ΑΕΛ και η Ομόνοια έδωσαν φιλικό παιχνίδι στο Τσίρειο (16/8), λίγες μέρες πριν την επίσημη έναρξη του νέου πρωταθλήματος.

Οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας και είδαν σε τι κατάσταση βρίσκονται οι παίκτες τους.

Για την ιστορία, οι πράσινοι κέρδισαν την ομάδα του Κέρκεζ με 0-2 και είχαμε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Συγκεκριμένα, στο 40΄ο Ορτέγκα έκανε το γύρισμα εντός περιοχής και η μπάλα αφού χτύπησε στον Ράσο  κατέληξε στα δίκτυα, ενώ ο Βοζίνια στο 56' απέκρουσε πέναλτι του Γκόμεθ.

Ο νεοαποκτηθεί Μίκου, αγωνίστηκε ως αλλαγή και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα στο 81ο λεπτό έκανε το 0-2 με μακρινό σουτ. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ στον αγώνα.

Δείτε εδώ πως σας μεταφέραμε την εξέλιξη του αγώνα.