Live: ΑΕΚ-Ομόνοια 3-0

Το Sigmalive σας μεταφέρει live την εξέλιξη του ντέρμπι ΑΕΚ-Ομόνοια για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Εικόνα αγώνα

Τα χαμόγελα του ημιχρόνου ανήκαν στην ΑΕΚ, με την ομάδα της Λάρνακας να οδηγείται στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-0. Μέσα σε επτά λεπτά η ΑΕΚ σημείωσε δύο

γκολ με μεγάλο πρωταγωνιστή και δημιουργό τον Λαρένα και σκόρερ τους Μουρίγιο στο 36' και Ακοράν στο 43'.

Η ΑΕΚ του Ιμανόλ Ιδιάκεθ έδειχνε πεισμωμένη το πρώτο 45λεπτο και δίκαια βρέθηκε μπροστά στο σκορ. Από την άλλη η Ομόνοια με μηδέν τελικές, έκανε μία αποκαρδιωτική εμφάνιση, παρά το γεγονός ότι είχε την κατοχή στο 57%. Οι "πράσινοι" του Κάρβερ ήταν ανήμποροι στη δημιουργία φάσεων και εντελώς ακίνδυνη για την εστία του Αντώνη Γιωργαλλίδη, με τους φιλοξενούμενους να οδηγούνται στα αποδυτήρια με δύο γκολ πίσω.

Η ΑΕΚ μπορούσε ν' ανοίξει από το 35' το σκορ μετά από ωραία πάσα του Τρισκόφσκι που έδωσε στον Γκαρίδο, ο δεύτερος επιχείρησε το σουτ και η μπάλα κοντράρε στον Καρλίτος και μετά στο δοκάρι της εστίας της Ομόνοιας. Μετά από αυτό ήρθε το γκολ στο 36' και το 43'.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ: Γιωργαλλίδης, Μουρίγιο, Καταλά, Τρουγιόλς, Ορτίθ, Λαμπάν, Λαρένα, Ακοράν, Γκαρίδο, Τρισκόφσκι, Φλοριάν

Ομόνοια: Κρέσιτς, Καρλίτος, Βύντρα, Νασιμέντο, Σοϊλέδης, Μπρέβελντ, Μαργκάσα, Τουρέ, Κλέιτον, Ντάρμπισαϊαρ, Σέρινταν