Ισοπαλία χωρίς γκολ στην Αρένα

Σε ένα ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα ΑΕΚ και Νέα Σαλαμίνα έμειναν στο 0-0 στην ΑΕΚ Αρένα για τη 21η αγωνιστική.Λίγες φάσεις στο παιχνίδι,με αποτέλεσμα να μην υπάρξει γκολ στον αγώνα.Από ένα βαθμό οι δύο ομάδες,με την ΑΕΚ να ανεβαίνει στους 32 βαθμούς και τη Νέα Σαλαμίνα να πηγαίνει στους 25 βαθμούς.

Καλύτερα μπήκε στον αγώνα η ΑΕΚ που έφτιαξε φάσεις για γκολ μέχρι τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα.Η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους που ανέλαβαν τα ηνία του αγώνα και πίεσαν για να προηγηθούν.Συνολικά είχαμε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με σχετικά καλό ρυθμό,αλλά το 0-0 παρέμεινε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο,πέρα από μία καλή στιγμή της Σαλαμίνας το παιχνίδι είχε κακό ρυθμό με λίγες φάσεις.Αν και στα τελευταία κυρίως λεπτά η ΑΕΚ προσπάθησε να βρει το γκολ της νίκης,χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας στο SPORTIME.