Μόνη στην 3η θέση η ΑΕΚ (Photos- Videos)

Μεγάλη νίκη επί του Απόλλωνα με 2-0 για την ΑΕΚ η οποία πέρασε μόνη πλέον στην 3η θέση μετά και την ήττα της Ομόνοιας από το ΑΠΟΕΛ.

Η ομάδα της Λάρνακας φεύγει ικανοποιημένη με τη νίκη και από την άλλη του Απόλλωνα προβληματισμένοι τόσο από την ήττα αλλά και από τη διαιτησία του Βασίλη Δημητρίου.

Οι Λαρνακείς πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Μυτίδη στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους στο 47ο λεπτό και κλείδωσε τη νίκη στο 90+ με τον Μοντειρο.

Δικαιολογημένα

παράπονα από τον Απόλλωνα για τη διαιτησία της αναμέτρησης.

Καθαρό γκολ του Φώτη Παπουλή που κακώς δεν μέτρησε ενώ υπήρχε και παράβαση στο 54ο λεπτό του Ελλαδίτη από τον Ορτίθ.

Αυτό που μετρά στο τέλος της ημέρας είναι το αποτέλεσμα με την ομάδα της Λάρνακας να περνά μόνη πλέον στην 3η θέση της βαθμολογίας κάνοντας ακόμη ένα βήμα προς την θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.

Από την άλλη η ομάδα της Λεμεσού μετά και την ήττα της από την ομάδα της Λάρνακας έμεινε πέντε βαθμούς πίσω από την κορυφή δυσκολεύοντας αφάνταστα την προσπάθεια της προς την κατάκτηση του τίτλου.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του ντέρμπι ΑΕΚ - Απόλλων.