Η Πάφος... έβγαλε πεντάσφαιρο

Η Πάφος FC επικράτησε με 5-0 του Ολυμπιακού, στο «Στέλιος Κυριακίδης», σε αγώνα για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Παφιακή ομάδα έπιασε τον αντίπαλο της στους 24 βαθμούς.

Η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με πέναλτι. Ο Νάνι ανέτρεψε τον Μπεριγκό και ο ρεφ του αγώνα σφύριξε την παράβαση. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βαλακάρι ο οποίος ήταν εύστοχος για το 1-0.

Πέντε λεπτά μετά, η Πάφος πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού,

απέκρουσε δύο συνεχόμενα σουτ των Βαλακάρι και Πάντσεον όμως στην επαναφορά ο Τόρες δεν λάθεψε κάνοντας το 2-0, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με την συμπλήρωση μιας ώρας και ενός λεπτού, η Παφιακή ομάδα έκανε τα τέρματα της τρία. Ο Φουρ έκανε την σέντρα από τα αριστερά και ο Τόρες με κεφαλιά νίκησε τον Καράδαη για το 3-0.

Στο 77ο λεπτό ήρθε και το τέταρτο τέρμα από την ομάδα του Μιχαϊλένκο. Ο Μέρφι με δυνατό σουτ εντός περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0

Στο 89ο λεπτό η Πάφος με τον Βαλακάρι, πέτυχε το 5-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.