Η Πάφος... «καθάρισε» την Καρμιώτισσα

Η Πάφος επικράτησε της Καρμιώτισσας με 3-0, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος και έφτασε του 11 βαθμούς. Από την άλλη η ομάδα των Πολεμιδιών έμεινε στους 6 βαθμούς.

Στο 26ο λεπτό του αγώνα η Πάφος πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Οικονόμου έκανε τραγικό λάθος μέσα στην περιοχή, ο Φουρ το εκμεταλλεύτηκε δίνοντας έτοιμο γκολ στον Μπεργικό ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0. Στο 33ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα. Ο Βά από αριστερά βρήκε τον Μπεργικό, αυτός με την σειρά του μοίρασε στον Κούζικ που έκανε το πλασέ

μέσα από την αντίπαλη περιοχή για το 2-0.

Σπουδαία εμφάνιση, νέα νίκη και 6η θέση

Στο 52' η Πάφος πέτυχε και τρίτο τέρμα. Ο Βαλακάρι πήρε την μπάλα εκτός περιοχής και με όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη για να κάνει το 3-0.

Ακολούθησαν φάσεις, κυρίως από την Πάφο, με χαμένο πέναλτι και δύο δοκάρια ωστόσο το σκορ δεν άλλαξε.