Δραματικό φινάλε στο Μακάρειο - Γκολ στο τέλος και ισοπαλία

Με σκόρερ τον Λουλίνια στο 94', η Πάφος κατάφερε να πάρει σημαντικό βαθμό απέναντι στον Ολυμπιακό, ο οποίος μέχρι εκείνο το σημείο, ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Σε ένα κακό πρώτο 45λεπτο, Ολυμπιακός και Πάφος δεν μπόρεσαν να φτιάξουν καλή φάση, στις αντίπαλες εστίες και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να ολοκληρωθεί το ημίχρονο χωρίς τέρματα.

Του πήρε την… μπουκιά ο Λουλίνια!

Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες προσπάθησαν

να δώσουν καλύτερο ρυθμό στον αγώνα ενώ έφτιαξαν και φάσεις. Καλύτερη στιγμή από τον Ολυμπιακό στο 61' με τον Οικονομίδη να κάνει το πλασέ όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Οι μαυροπράσινοι, μετά την μεγάλη στιγμή του Κύπριου διεθνή κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Ο Φαμπρίς Κα, έφυγε γρήγορα από δεξιά και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ρούτκο για το 1-0.

Η ομάδα της Πάφου προσπάθησε για την ισοφάριση και στο 90+4 το κατάφερε με σκόρερ τον Λουλίνια. Το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα και οι δύο ομάδες στο τέλος πήραν από ένα βαθμό. Στους 3 βαθμούς πήγε ο Ολυμπιακός και στους 7 η Παφιακή ομάδα.