Γκέλαρε στο "Δασάκι" ο ΑΠΟΕΛ

Στο ισόπαλο 0-0 έμειναν Εθνικός Αχνας και ΑΠΟΕΛ, στον εξ αναβολής αγώνα της 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Χωρίς τις πολλές και μεγάλες φάσεις ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Εθνικό και ΑΠΟΕΛ. Κατά την διάρκεια του πρώτου 45λεπτου οι γαλαζοκίτρινοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι με κατοχή και κυκλοφορία. Δημιούργησαν μάλιστα και κάποιες φάσεις χωρίς να βρουν στόχο. Από την άλλη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο τέλος να γίνουν απειλητικοί όμως και αυτοί δεν

μπόρεσαν να πετύχουν τέρμα.

Πιο ασθενής... πεθαίνεις!

Στο δεύτερο μέρος ο ΑΠΟΕΛ μπήκε πιο δυνατά, έφτιαξε φάσεις για να πετύχει τέρμα με αποκορύφωμα το δοκάρι στο 53', μετά από κεφαλιά του Σόουζα όμως οι ποδοσφαιριστές του Κόρε δεν βρήκαν στόχο.

Με την σειρά του ο Εθνικός είχε καλές στιγμές αλλά και πάλι το τέρμα δεν ήρθε, όμως ο βαθμός που πήρε στο τέλος ήταν υπερ πολύτιμος.