ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ διπλό για την Ανόρθωση μέσα στο Τάσος Μάρκου

Η Ανόρθωση με σκόρερ τους Ράγιος και Καλτσά πήρε τη νίκη με 1-2 κόντρα στην ΕΝΠ, εκτός έδρας. Για τους γηπεδούχους σκόραρε ο  Αγκουίρι ενώ η Μεγάλη Κυρία έχασε στο 81' πέναλτι.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ανόρθωση που ήταν καλύτερη, κατάφερε στο τέλος, να πάρει προβάδισμα από τα έντεκα βήματα. Ο Μαϊσουράτζε μάρκαρε αντικανονικά τον Ράγιος, ο ρεφ έδωσε πέναλτι και ο Ισπανός δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα για το 0-1 της Μεγάλης Κυρίας.

Στο δεύτερο μέρος η Ένωση ισοφάρισε τον αγώνα με τον Αγκουίρι που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λόρια με όμορφο πλασέ. Τέσσερα λεπτά μετά το 1-1 η ομάδα της Αμμοχώστου με τον Καλτσά πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ.

Στο 81' η Ανόρθωση έχασε πέναλτι με τον Ράγιος για να κάνει τα τέρματα της τρία. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και η ομάδα του Τμούρ Κετσπάγια πανηγύρισε το τρίποντο.