Φοβερό παιχνίδι, ΕΞΙ τέρματα και από ένα βαθμό Δόξα και Καρμιώτισσα

Η Δόξα με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 3-3 την Καρμιώτισσα σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στους 8 βαθμούς η ομάδα της Κατωκοπιάς, στους 6 η ομάδα των Πολεμιδιών.

Στο πρώτο ημίχρονο η Καρμιώτισσα ήταν η ομάδα που πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Μομό Σάσι κέρδισε την μπάλα από τον Εγγλέζου, μπήκε στη περιοχή έκανε μια ντρίμπλα και ακολούθως τέλειωσε την φάση κάνοντας το 0-1.

Στην επανάληψη, με την συμπλήρωση 50 λεπτών οι φιλοξενούμενοι έκαναν τα τέρματα τους δύο. Εκτελέστηκε φάουλ εκτός περιοχής, ο τερματοφύλακας της Δόξας έχασε την μπάλα στην έξοδο

του και ο Ρόμο που ήταν κοντά στη φάση το εκμεταλλεύτηκε πετυχαίνοντας το 0-2.

Στο 63΄η Καρμιώτισσα πέτυχε και τρίτο τέρμα. Μετά από νέο λάθος στην άμυνα της Δόξας, ο Χριστοφή έδωσε στον Χατζηβασίλη ο οποίος πέτυχε το 0-3.

Η Δόξα κατάφερε στο 68' να μειώσει στο σκορ. Ο Κίκας με κοντινό πλασέ μέσα στην περιοχή νίκησε τον Τούμπα για το 1-3.

Το φινάλε του αγώνα όμως ήταν συναρπαστικό. Στο 90' και στο 90+3 οι γηπεδούχοι με δύο γκόλ έφεραν τον αγώνα στα ίσια.

Αρχικά, ο Σαντίκ μετά από εκτέλεση φάουλ, πήρε την κεφαλιά και σημείωσε το 2-3 και μετά από τρία λεπτά σε εκτέλεση κόρνερ, ο Κίκας πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα και έφερε τον αγώνα στα ίσια.

Το 3-3 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό σε ένα παιχνίδι με συναρπαστικό τέλος.