Τρίποντο από την άσπρη βούλα για την Δόξα

Η Δόξα νίκησε με 1-0 την ΕΝΠ στο Μακάρειο στάδιο, σε αγώνα για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Κατωκοπιάς με το τρίποντο έφτασε τους 29 βαθμούς ενώ η Ένωση έμεινε στους 21 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα ήταν η ομάδα που κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Μετά από μαρκάρισμα του Λουσέρο στον Καλό εντός περιοχής και με την βοήθεια του VAR ο ρεφ του αγώνα σφύριξε πέναλτι για την ομάδα της Κατωκοπιάς. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σαντίκ ο οποίος ήταν εύστοχος βάζοντας την Δόξα μπροστά στο σκορ, στο 37ο λεπτό.

Δόξα-ΕΝΠ 1-0: Βήμα παραμονής στην εξάδα

Στην επανάληψη η Ένωση έβαλε μεγάλη πίεση στους γηπεδούχους, έφτιαξε μεγάλες ευκαιρίες ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει τέρμα. Ούτε η Δόξα μπόρεσε να πετύχει δεύτερο γκολ με αποτέλεσμα το 1-0, που διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος, να είναι το τελικό αποτέλεσμα.