Στο κόλπο της εξάδας ο ΑΠΟΕΛ... με πρωταγωνιστή τον Γκάρνερ

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας με 3-1 μέσα στο ΓΣΠ, σε αγώνα για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στους 30 βαθμούς ανέβηκαν οι γαλαζοκίτρινοι μετά το τρίποντο ενώ οι ερυθρόλευκοι έμειναν στους 26 βαθμούς.

Οι γαλαζοκίτρινοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και στο 16ο λεπτό άνοιξαν το σκορ. Ο Κλωναρίδης έκανε το μπαλιά προς την αντίπαλη περιοχή, η μπάλα έφτασε στον Γκάρνερ ο οποίος έκανε το κοντρόλ και μετά σουτ για το 1-0.

Δύο λεπτά πριν το τέλος του

πρώτου μέρους ο ΑΠΟΕΛ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων. Ο Ντε Βινσέντι εκτέλεσε φάουλ και ο Γκάρνερ πήρε την κεφαλιά νικώντας τον Βεσελόφσκι για το 2-0, που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Σε μεγάλη βραδιά ο Γκάρνερ, δικαιούται να ελπίζει ο ΑΠΟΕΛ

Στην επανάληψη και συγκεκομμένα στο 51ο λεπτό ο Γκάρνερ πέτυχε χατ-τρικ. Μετά από όμορφη πάσα του Ζαχίντ, ο φορ του ΑΠΟΕΛ έγινε κάτοχος, έκανε προσποίηση και ακολούθως πλάσαρε για το 3-0.

Στο 62΄η Νέα Σαλαμίνα μείωσε στο σκορ. Ο Βάγκνερ έκανε το πλασέ, απόκρουσε ασταθώς ο Ουζόχο και στην επαναφορά με δεύτερο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1, που έμελε να είναι το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.