Νίκη για τον ΑΠΟΕΛ με Χαλένιους και Πάβλοβιτς

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε της Δόξας με 2-0 στο ΓΣΠ και σε τρία παιχνίδια μετρά το απόλυτο των βαθμών. Από την άλλη η ομάδα της Κατωκοπιάς παρέμεινε στους δύο βαθμούς έχοντας δώσει έξι αγώνες.

Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 20ο λεπτό του αγώνα οι γαλαζοκίτρινοι της Λευκωσίας άνοιξαν το σκορ με τον Χαλένιους. Ο ποδοσφαιριστής της Δόξας, Ντερβιτ, έκανε τραγικό λάθος και ο Σουηδός επιθετικός έκλεψε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα του Παρασκευά.

Αλάνθαστος, με
τη ψυχή στο... στόμα

Στην επανάληψη η Δόξα έχασε ευκαιρίες όμως δεν μπόρεσε να σκοράρει. Αντίθετα ο ΑΠΟΕΛ στο 88' έκανε το 2-0 με σκόρερ τον Πάβλοβιτς μετά απο τραγικό λάθος του Παρασκευά.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και ο ΑΠΟΕΛ μετά από μια κακή εμφάνιση πήρε το τρίποντο.

Ντολ: "Προσπαθώ να επεξεργαστώ τι είδα σήμερα, άλλα βλέπω στις προπονήσεις..."