Το τέρμα του Χριστοφή... ήταν αρκετό για την Ανόρθωση

Η Ανόρθωση επικράτησε στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» της Πάφου με 1-0 και πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Ένα γκολ πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, ήταν αρκετό για να δώσει στην Μεγάλη Κυρία την νίκη.

Ο Χριστοφή την έστειλε στους «8» του κυπέλλου

Η Ανόρθωση ήταν η ομάδα που κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Ο Νταουσβίλι βρήκε με μακρινή μπαλιά τον Χριστοφή ο οποίος απέφυγε στην κίνηση τον αμυντικό της Πάφου και με ωραίο πλασέ από πλάγια, νίκησε τον Ρούτκο για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάφος είχε πολύ καλή στιγμή με τον Βαλακάρι και η Ανόρθωση μια καλή φάση με τον Οκριασβίλι ωστόσο το σκορ δεν άλλαξε με αποτέλεσμα το 1-0 να διατηρηθεί και η ομάδα του Κετσπάγια να πάρει την πρόκριση.