Ολυμπιακός Βόλου - Άρης 1-1

Ο Νέτο σκόραρε με θαυμάσια εκτέλεση φάουλ, αλλά ο Αρης απώλεσε δύο βαθμούς στο Πανθεσσαλικό μετά το λάθος του Σηφάκη και την ισοφάριση από τον Ντολεζάι.

Η εικόνα του αγώνα:

Στο ποδόσφαιρο λένε πως πάνω από όλα παίζει ρόλο να έχεις καλό τερματοφύλακα. Αν μη τι άλλο ο Αρης έχει έναν εξαιρετικό γκολκίπερ, ο οποίος όμως έμελλε να γράψει το σενάριο του πρώτου ημιχρόνου. Αυτό γιατί στο 32ο λεπτό
κράτησε με θαυμάσια επέμβαση το 0-1 σε προσπάθεια του Σανκαρέ, αλλά λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 40' η μπάλα τον πούλησε μετά από εκτέλεση κόρνερ δίνοντας το δικαίωμα στον Ολυμπιακό Βόλου να ισοφαρίσει με τον Ντολεζάι.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με τον Νέτο, ο οποίος κρέμασε τον Γιακούποβιτς με μακρινή εκτέλεση φάουλ. Το τέρμα αυτό αφύπνισε τους αδιάφορους μέχρι εκείνο το σημείο Θεσσαλούς, οι οποίοι κέρδισαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν και τελικά ισοφάρισαν μετά το λάθος του Σηφάκη.