Ηρακλής - Εργοτέλης 1-1

Το απίστευτο σερί που τον θέλει να μη χάνει στο Καυτανζόγλειο για έξι σερί σεζόν διατήρησε ο Εργοτέλης. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν, ο Ηρακλής ισοφάρισε και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο "γεμάτο" 1-1.

Ο Εργοτέλης με πολύ καλές αλληλοκαλύψεις και γρήγορες αντεπιθέσεις πατούσε καλύτερα στα πρώτα 45 λεπτά. Οι Κρητικοί δημιούργησαν την πρώτη ευκαιρία με σέντρα σουτ του Λεάλ και τη δεύτερη με κεφαλιά του Ορφανού.

Ο Ηρακλής χρειάστηκε
23 λεπτά προκειμένου ν’ απειλήσει την εστία του Δασκαλάκη. Ο Μάρα μετά από ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Σολτάνι από τα αριστερά, έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο 39ο λεπτό ο Εργοτέλης αναπτύχθηκε οργανωμένα από τα δεξιά, ο Ελευθερόπουλος έζησε τον… εφιάλτη του Κόντε και ο Ρομάνο σε κενή εστία έκανε το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Σίσιτς έφτασε κοντά στην ισοφάριση αλλά το αριστερό σουτ που επιχείρησε πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Δασκαλάκη.