Υποψίες για το «Χ» της Νιούκαστλ με την Άρσεναλ

16:56 7/2/2011 - Πηγή: 24wro
Την εμπλοκή της Ιντερπόλ στην υπόθεση του ενδεχομένως στημένου ματς της Νιούκαστλ με την Άρσεναλ, αναφέρουν... ξένα Μέσα. Στην εν λόγω αναμέτρηση, οι «καρακάξες» αναδείχτηκαν ισόπαλες με τους «κανονιέρηδες» με σκορ 4-4, όμως το αξιοπερίεργο είναι πως από το 26ο λεπτό, οι Λονδρέζοι προηγούνταν με 4-0 και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν πετυχαίνοντας μάλιστα, τα δύο από τα τέσσερα τέρματα τους με ανύπαρκτα πέναλτι. Έτσι, όπως ήταν φυσικό, η πραγματικά αξιοπερίεργη
διακύμανση του σκορ, προκάλεσε υποψίες η οποίες αναφέρονται και στον διαιτητή της αναμέτρησης, Φιλ Ντόουντ.
Συγκεκριμένα, η ιστοσελίδα «Footanglais365» τονίζει πως το εν λόγω παιχνίδι δεν έχει «λήξει» ακόμα: «Το τρελό παιχνίδι μεταξύ της Νιούκαστλ και της Άρσεναλ(4-4), το απόγευμα του Σαββάτου για την Πρέμιερ Λιγκ δεν έχει τελειώσει ακόμα. Σήμερα (Δευτέρα) δεν αποκλείεται ακόμα και η παρέμβαση της Ιντερπόλ για να εξετάσει εκτενέστερα τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, που είδε τους γηπεδούχ