Σούπα στο Παγκρήτιο

21:05 23/1/2011 - Πηγή: 24wro
Άρης και Εργοτέλης είχαν από ένα ημίχρονο στο «Παγκρήτιο», ωστόσο έμειναν στο 0-0 στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της... 19ης αγωνιστικής της Superleague. Αν κάποιοι ξεχώρισαν, αυτοί ήταν οι Δασκαλάκης και Σηφάκης σε μια αναμέτρηση που από άποψη θεάματος δεν ικανοποίησε. Φωνάζουν για το ακυρωθέν γκολ του 3ου λεπτού οι φιλοξενούμενοι.

Το πρώτο μέρος ξεκίνησε με τους καλύτερους «οιωνούς»
με γρήγορο ρυθμό και καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες. Οι παίκτες του Άρη ήταν εκείνοι που μπήκαν καλύτερα και από το πρώτο λεπτό αναζήτησαν το γκολ, το οποίο μάλιστα το βρήκαν στο 3’. Ο Τόχα με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δασκαλάκη όμως το τέρμα αυτό δεν μέτρησε ποτέ καθώς ο ρέφερι της αναμέτρησης είχε σφυρίξει φάουλ εκτός φάσης. Από το ριπλέι φαίνεται να υπάρχει παράβαση ωστόσο γίνεται μακριά από τη φάση.

Οι «κίτρινοι» είχαν δύο ακόμα καλές στιγμές πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο, με τον Τσέζαρεκ να στέλνει τη μπάλα άουτ στο 5’ και τον Χαβίτ