Όταν ο Ίβκοβιτς πήρε την «ταυτότητα» του Ομπράντοβιτς

13:35 13/1/2011 - Πηγή: 24wro
Ντούσαν Ίβκοβιτς-Ζέλικο Ομπράντοβιτς. Τους ενώνει χρόνια φιλία και είναι και κουμπάροι... Για 40 λεπτά όμως ήταν αντίπαλοι και κανείς από τους δυο δεν ήθελε να χάσει. Τόσα χρόνια στους πάγκους γνωρίζονται καλά και δύσκολα μπορεί να κρύψει κάτι ο ένας από τον άλλο. Αυτή την φορά όμως ο Ντούσαν Ίβκοβιτς είχε τον τρόπο να νικήσει το αντίπαλο δέος και να φύγει νικητής από την έδρα του αιώνιου αντιπάλου. Το έχει ξανακάνει άλλωστε ως προπονητής της ΤΣΣΚΑ.

Το ροζ
φύλλο αγώνα της Τετάρτης είναι το δέκατο που παίρνει ο «Ντούντα» απέναντι στον Ομπράντοβιτς και πλέον του ανήκει η μερίδα του λέοντος στις μεταξύ τους «μονομαχίες» (10 έναντι 9). Μένει να μάθουμε πόσο θα γίνει το «σκορ» μετά το τέλος της αγωνιστικής σεζόν καθώς αναμένεται να συναντηθούν αρκετές φορές ακόμα.
Οι νίκες του Ίβκοβιτς κόντρα στον Ομπράντοβιτς:
Σεζόν Αναμέτρηση Διοργάνωση1999-2000 ΑΕΚ- Παναθηναϊκός 78-69 Κανονική Περίοδος Α11999-2000 ΑΕΚ- Παναθηναϊκ