Όρθια η Σίτι, 2-1 τη Γουέστ Μπρομ

20:23 20/10/2012 - Πηγή: 24wro

Αν και αγωνιζόταν από το 28ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω ...
αποβολής του Τζέιμς Μίλνερ, η Μάντσεστερ Σίτι πήρε τους βαθμούς της νίκης, καθώς επικράτησε εκτός έδρας 2-1 της Γουέστ Μπρομ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Λονγκ στο 67’, όμως ο Τζέκο που μπήκε αλλαγή στο 78’, σκόραρε στο 80’ και τις καθυστερήσεις και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Στο μεταξύ, στο «Κρέιβεν Κότατζ» ο Γιώργος Καραγκούνης μπήκε ως αλλαγή στη θέση του Σίντγουελ στο 83΄ και αποδείχθηκε «γουρλής» για τη Φούλαμ, που ένα λεπτό αργότερα πέτυχε με τον Μπάιρντ το νικητήριο γκολ
επί της Άστον Βίλα (1-0).

Τα αποτελέσματα:
Τότεναμ-Τσέλσι 2-4 (47΄ Γκαλάς, 54΄ Ντεφόε - 17΄ Κέιχιλ, 66΄, 70΄ Μάτα, 90΄ Στάριτζ)
Φούλαμ-Άστον Βίλα 1-0 (84΄ Μπάιρντ)
Λίβερπουλ-Ρέντινγκ 1-0 (29΄ Στέρλινγκ)
Μάντσεστερ Γ.-Στόουκ Σίτι 4-2 (27΄, 65΄ Ρούνι, 44΄ Φαν Πέρσι, 46΄ Γουέλμπεκ - 11΄αυτ. Ρούνι, 58΄ Κίτλι)
Σουόνσι-Γουίγκαν 2-1 (65΄ Ερνάντες, 67΄ Μιτσού - 69΄ Μπόις)
Γουέστ Μπρομ-Μάντσεστερ Σίτι 1-2 (67΄ Λονγκ - 80΄, +90΄ Τζέκο)
Γουέστ Χαμ-Σαουθάμπτον 4-1 (46΄,72΄πεν. Νομπλ, 48΄ Νόλαν, 87΄ Μάιγκα - 63΄ Λαγιάνα)
Νόριτς-Άρσεναλ (19:30)