Ο πιστολέρο έσπασε παράδοση 50 ετών στo Κλ. Βικελίδης

20:05 16/1/2011 - Πηγή: 24wro
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε απέναντι στον Άρη ο Πανιώνιος, που με τον Κώστα Μήτρογλου να... «πυροβολεί» δύο φορές στο ντεμπούτο του με την «κυανέρυθρη» φανέλα επικράτησε με 2-0 της ομάδας του Έκτορ Ραούλ Κούπερ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο αναζητώντας το γρήγορο γκολ που θα «λύσει» τα πόδια τους. Οι ευκαιρίες των πρώτων λεπτών δεν απέδωσαν καρπούς ωστόσο, όταν ήρθε η σειρά των «κυανέρυθρων» να απειλήσουν η κατάληξη ήταν
διαφορετική.

Ο Κώστας Μήτρογλου (στο ντεμπούτο του) στο 18ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Οριόλ και με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του Πανιώνιου. Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους, το γήπεδο… έγειρε ωστόσο η άμυνα των φιλοξενούμενων βρέθηκε σε εξαιρετική ημέρα, ενώ το ίδιο ισχύει για τον πολύ καλό για ένα ακόμα παιχνίδι Γιούργκεν Μάχο.

Στην επανάληψη η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε ιδιαίτερα με την ομάδα της Νέας Σμύρνης να στέκεται πολύ καλά. Οι προσ