Σφράγισε το ντέρμπι με την Μπάρτι η Μάσα – VIDEO

Δυνατό ξεκίνημα για τη Σαράποβα στο Σινσινάτι, κέρδισε 2-0 σετ την Άλισον Ρίσκε – Νέα ήττα για Βοζνιάκι

Η Μαρία Σαράποβα κέρδισε με 6-3, 7-6(5) την Άλισον Ρίσκε στην πρεμιέρα του Western & Southern Open στο Σινσινάτι και σφράγισε το ραντεβού με το Νο1 του ταμπλό, Άσλει Μπάρτι στο 2ο γύρο της Premier διοργάνωσης.

Το πρώην Νο1 και νυν Νο97 της κατάταξης, έβγαλε ορισμένα σπουδαία σερβίς και έπαιξε εκπληκτικές άμυνες σε κρίσιμα

σημεία του αγώνα, στην επιστροφή της στο τουρνουά μετά από πέντε χρόνια απουσίας.

Η Ρίσκε έδειξε ικανή να στείλει το ματς στο καθοριστικό σετ, έχοντας προβάδισμα 5-3, 15/0 στο 2ο σετ, όμως η Μάσα ανέβασε το παιχνίδι της και οδήγησε το σετ στο tie break.

Μετά από 4 match points και σχεδόν δύο ώρες αγώνα, η Σαράποβα σφράγισε τη νίκη της και έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί των τριών συνεχόμενων ηττών στο tour.

Η Μπάρτι είχε κερδίσει τη Σαράποβα στον 4ο γύρο του φετινού Australian Open.

Η 19χρονη Ουκρανή, Νταγιάνα Γιαστρέμσκα συνεχίζει τις εντυπωσιακές της εμφανίσεις στο tour, κερδίζοντας με 6-4, 6-4 την Καρολίν Βοζνιάκι που πραγματοποιεί μια πολύ μέτρια, για τα δεδομένα της, χρονιά.

Στο 2ο γύρο, η Γιαστρέμσκα θα αντιμετωπίσει μια ακόμη πρώην πρωταθλήτρια σε Grand Slam, τη Σβετλάνα Κουζνέτσοβα που έβγαλε εκτός το Νο11 του ταμπλό, Αναστασία Σεβάστοβα.

WESTERN & SOUTHERN OPEN DRAW | OOP (-7h)

The post Σφράγισε το ντέρμπι με την Μπάρτι η Μάσα – VIDEO appeared first on Tennis24.