Έδειξε το δάχτυλο και πήρε πόδι – VIDEO

Μέχρι ένα σημείο ήταν αστείο. Μέχρι και ο Ράφαελ Ναδάλ δεν μπόρεσε να συγκρατηθεί ξεσπώντας σε γέλια.

Ωστόσο, μόλις η “φασαριόζα” κυρία άρχισε τις χειρονομίες στο διαιτητή της αναμέτρησης Ναδάλ-Μο, ο Φέργκιους Μέρφι “διέταξε” την απομάκρυνσή της όπως και έγινε…

Ήταν προς το τέλος του 2ου σετ με τον Ναδάλ να έχει τις μπάλες και να είναι έτοιμος να σερβίρει για το 2-0 στα σετ, όταν η κυρία άρχισε να φωνάζει και να ενοχλεί την ιεροτελεστία την οποία ακολουθεί ο Ισπανός

πριν σερβίρει.

Ακολούθησε μια μικρή διακοπή, με τον Ναδάλ να ξεσπά σε γέλια όμως όταν η άτακτη κυρία έκανε τη γνωστή χειρονομία με υψωμένο το μεσαίο δάχτυλο, ο διαιτητής κάλεσε τους ανθρώπους ασφαλείας και την πέταξαν εκτός Rod Laver Arena εν μέσω αποθέωσης.

Ο αγώνας συνεχίστηκε, ο Ναδάλ έκανε το 2-0 και λίγα λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε τη νίκη του απέναντι στον Μίκαελ Μο, εξασφαλίζοντας την πρόκριση για τον 3ο γύρο του Australian Open.