ΤΟΥΡΚΙΑ | Το προβάδισμα η Μπάνβιτ

Η Μπάνβιτ νίκησε με 75-69 την Εφές στο τρίτο παιχνίδι της σειρά των ημιτελικών του τουρκικού πρωταθλήματος και έκανε το 2-1 στις νίκες.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στο σκορ και το ημίχρονο να τελειώνει με 41-38. Οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να ξεφύγουν αλλά η Εφές κατάφερνε και έμενε κοντά στο σκορ.

Στη τρίτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 11-21 οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά με 52-59 αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν στην τέταρτη περίοδο με 23-10 και κατάφεραν να πάρουν τη δεύτερη νίκη στη σειρά.

Καλύτερος από τους γηπεδούχους ήταν ο Τσαρλς Ντέιβις Τζούνιορ με 19 πόντους και 6 ριμπάουντ, ενώ από τη φιλοξενούμενη Εφές ο Κερίμ Γκονλούμ έκανε νταμπλ-νταμπλ με 22 πόντους και 11 ριμπάουντ.