ΡΕΑΛ Μ. | Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν "Βασίλισσα"

Η Ρεάλ Μαδρίτης ισοπέδωσε την Κίμκι στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στη νίκη με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο, μιας και επικράτησε με 104-81 και έτσι η ισπανική ομάδα είναι “αγκαλιά” με την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον Α' όμιλο.

Η Κίμκι έβαλε "δύσκολα" στην Ρεάλ κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν βρει τον τρόπο να σταματήσουν τα επιθετικά ατού των παικτών του Πάμπλο Λάσο. Όμως στην τρίτη περίοδο οι Ρούντι Φερνάντεθ και Νίκολα Μίροτιτς ξύπνησαν από τον λήθαργο και πήραν από το χέρι της Ρεάλ και την οδήγησαν επιθετικά. Η Ρεάλ Μαδρίτης έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 33-19 και έτσι το τέλος της τρίτης περιόδου την βρήκε να προηγείται με 79-64. Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι δεν έβγαλαν το πόδι τους από το γκάζι και έτσι η ισπανική ομάδα έφτασε με άνετο τρόπο στη νίκη, όπως καταμαρτυρά και το τελικό 104-81.