ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ | Πρώτη 100άρα για τους «σταχυοφόρους»

Ο Πανελευσινιακός πήρε τη νίκη επί του Ρεθύμνου με 102-91 σε φιλικό παιχνίδι, το οποίο πραγματοποιήθηκε στην Γούβα στο πλαίσιο της προετοιμασίας των ομάδων για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Οι γηπεδούχοι κάνοντας επιμέρους σκορ 28-20 στο τρίτο δεκάλεπτο (74-60, 30') πήραν για τα καλά τα ηνία της αναμέτρησης στα χέρια τους ενώ φρόντισαν στην τελευταία περίοδο να... σπάσουν για πρώτη φορά φέτος -έστω και σε φιλική αναμέτρηση – το φράγμα των 100 πόντων. O Μο

Φαγιέ (21π.) και ο Μπράντις Ράλεϊ-Ρος (18π.) «έσυραν» τον χορό για τους γηπεδούχους ενώ για τους φιλοξενούμενους πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Τζάστιν Χαρτ (27π.) και Κουέντιν Κουάμε Αλεξάντερ (23π.).

Δεκάλεπτα: 25-20, 46-40, 74-60, 102-91

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Νίκου7(1), Παπαμακάριος 11(2), Ράλεϊ Ρος 18(2), Δημάκος 3(1), Τζόουνς 15, Μαγκουνής 7(2), Φαγιέ 21(3), Μελισσαράτος 3, Αβραμίδης 11,Τέρνερ 6.

Ρέθυμνο (Γιαπλές): Κανονίδης, Καλαμπόκης, Κουμπούρας 5, Προύιτ 6, Αλεξάντερ 23(1), Λάτοβιτς 2, Γκάμπριελ 10, Αγγελόπουλος 13(1), Χαρτ 27(4), Καλλινικίδης 5(1), Αντωνόπουλος, Σίνης.