Παναθηναϊκός-Φενέρμπαχτσε 40-27 (ημ.)

"Πράσινο" ήταν το πρώτο δεκάλεπτο. Με την έναρξη του αγώνα ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς έκανε το 0-2 αλλά η συνέχεια άνηκε στους πρωταθλητές Ευρώπης. Οι γηπεδούχοι εγκλώβισαν στην άμυνά τους της Φενέρ. Ο Κώστας Τσαρτσαρής και ο Ρομέιν Σάτο ανέλαβαν να οδηγήσουν επιθετικά την ομάδα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 8-2 στο 3', στα μισά του δεκαλέπτου η Φενέρ μείωσε στο καλάθι (11-9), ο Παναθηναϊκός έτρεξε σερί 10-0 (21-9 στο 8') ενώ το τέλος της περιόδου τον βρήκε μπροστά με 24-13.

Στην δεύτερη περίοδο η διαφορά παρέμεινε σε διψήφιο αριθμό πόντων. Οι "πράσινοι" μάλιστα προηγήθηκαν δύο φορές και με 16 πόντους (29-13 στο 11΄και 34-18 στο 14΄). Το μόνο που κατάφερε η Φενέρ ήταν να μειώσει σε 38-27 ένα λεπτό πριν από το τέλος αλλά ο Παναθηναϊκός πήγε στα αποδυτήρια στο +13 (40-27) έπειτα από καλάθι του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους.

Δεκάλεπτα: 24-13, 40-27,