ΜΙΚΡΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ | Νέων Ανδρών: "Πλήρωσε" το κακό ξεκίνημα

Η Εθνική ομάδα των Νέων ηττήθηκε από την Γερμανία με 68-90 στο πρώτο της παιχνίδι για την φάση των "12" του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος U20.

Η Εθνική έκανε πολύ κακό ξεκίνημα καθώς το πρώτο δεκάλεπτο την βρήκε πίσω στο σκορ με 9-28 με αρκετά κακό ποσοστό ευστοχίας, ειδικά στα σουτ τριών πόντων (0/9).

Το δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Κώστα Μίσσα εμφανίστηκε βελτιωμένη και με επιμέρους σκορ 18-20 ολοκλήρωσε το ημίχρονο με το σκορ να είναι 27-48 εξαιτίας της κακής πρώτης περιόδου.

Στην επανάληψη το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με τους Γιαννούλη Λαρεντζάκη και Τάσο Αντωνάκη

να ξεχωρίζουν για την ελληνική ομάδα, αλλά η διαφορά που είχαν πάρει οι Γερμανοί από το πρώτο δεκάλεπτο, ήταν δύσκολο να καλυφθεί.

Στην τελευταία περίοδο με τους Μελισσαράρο και Τσαπρούνη στον πάγκο με πέντε φάουλ, η Εθνική μας πάλεψε για το καλύτερο αλλά τελικά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με τελικό σκορ 68-90.

Δεκάλεπτα: 9-28, 27-48, 47-69, 68-90