Κ.Α.Ο.Δ. | Με Ντέιλ "φωτιά"

Ο ΚΑΟΔ μετά από ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο και τον Λούις Ντέιλ σε σπουδαία μέρα, έκαμψε την αντίσταση του Ικαρου Καλλιθέας, που πάλεψε ως το τέλος και επικράτησε με 76-69 για την πέμπτη αγωνιστική της Α1.

Ο ΚΑΟΔ μπήκε πιο δυνατά στο παρκέ και στο 4' πήρε προβάδισμα 6 πόντων (10-4) με τρίποντο του Νόουλς. Ο Ικαρος όμως με ένα σερί 7 πόντων πέρασε μπροστά με 10-11 με τρίποντο του Γκίμπσον αλλά ο ΚΑΟΔ

στο 10' ήταν στο +2 (18-16).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ σε όλη την διάρκειά του και το 17-17 επιμέρους σκορ φανερώνει την ισοδυναμία των δύο ομάδων ως εκείνη τη στιγμή.

Στην επανάληψη ο ΚΑΟΔ ξεκίνησε πιο δυνατά και με ένα σερί 11 πόντων προηγήθηκε με 46-35 στο 25'. Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισε και στο υπόλοιπο της περιόδου και με επιμέρους σκορ 28-13 προηγήθηκε με 63-46 στο 30'.

Στην τελευταία περίοδο ο Ικαρος "ξύπνησε" και με ένα σερί 7 πόντων μείωσε στο 37' σε 67-63 και το ματς έγινε "ντέρμπι". Η ομάδα της Δράμας όμως, δεν έχασε την ψυχραιμία της και με μπροστάρη τον Λούις Ντέιλ πήρε τελικά τη νίκη με 76-69.

Δεκάλεπτα: 18-16, 35-33, 63-46, 76-69