ΙΤΑΛΙΑ | Εκανε το 2-1 η Σιένα

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 72-59 επικράτησε η Σιένα της Βαρέζε κάνοντας το 2-1 στην μεταξύ τους σειρά για τα ημιτελικά του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Σιένα μπήκε αποφασισμένη να καθαρίσει το ματς από νωρίς και κατάφερε να πάρει προβάδισμα με το ξεκίνημα του παιχνιδιού. Η πρώτη περίοδος τελείωσε με την ομάδα του Λούκα Μπάνκι να προηγείται με double σκορ 22-11. Η Σιένα που συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, μεγάλωσε την διαφορά μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (42-23). Το ίδιο ακριβώς σκηνικό και στο τρίτο δεκάλεπτο, με την Σιένα να χαλαρώνει στο τέταρτο και την Βαρέζε να καταφέρνει να μειώσει την διαφορά στο τέλος στους 13 πόντους (72-59, τελικό). Ντέβιντ Μος και Μπόμπι Μπράουν ήταν οι κορυφαίοι για την Σιένα με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα. Ο Ντάνστον ήταν ο καλύτερος για την Βαρέζε πετυχαίνοντας 17 πόντους.