ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ | This is Elefsina

Καταιγιστικός ο Πανελευσινιακός στο κλειστό της "Γούβας" δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Άρη τον οποίο κέρδισε με 72-60.

Πιο καλά μπήκε στο παρκέ ο Πανελευσινιακός, ο οποίος με όπλο τον ενθουσιασμό από το ξεκίνημα πήρε προβάδισμα στο σκορ με 19-13. Οι παίκτες του Βαγγέλη Αγγέλου εν συνεχεία πίεσαν, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν τη διαφορά στους 6 πόντους για το 37-31 του ημιχρόνου.

Τα πράγματα εν συνεχεία έγιναν ακόμα καλύτερα για τους «σταχυοφόρους». Οι παίκτες του Γιώργου Σκαραφίγκα έπαιξαν καλή άμυνα και ανέβασαν τη διαφορά για το 57-42 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μαζέψουν τη διαφορά με Πελεκάνο και Αθηναίου, ωστόσο οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση και πήρε τη νίκη με 72-60.

Τα δεκάλεπτα: 19-13, 37-31, 57-42, 72-60.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Νίκου 8, Παπαμακάριος 14(4). Αράπης, Ρος 17, Τζόουνς 8, Φαγιέ 6(10 ριμπ.), Μελισσαράτος 8, Τέρνερ 8, Μάντζαρης 3(1), Αβραμίδης.

Άρης (Αγγέλου): Μποχωρίδης, Χαντ 3(1), Πελεκάνος 23(8/9 διπ.), Γκίκας 1, Τσακαλέρης 7, Ασημακόπουλος 2, Χαρίσης, Λαρεντζάκης 2, Σαρικόπουλος, Μούρτος 9, Αθηναίου 13(1).