ΑΓΟΡ | Γιαπλές: "Όλα για την ισοφάριση..."

Ο προπονητής του ΑΓΟΡ, Θανάσης Γιαπλές, στις δηλώσεις του μετά την ήττα της ομάδας του από τον Πανιώνιο (71-60) στη Νέα Σμύρνη, στάθηκε στο γεγονός της απουσίας του Κάρτερ, αφήνοντας αρκετές αιχμές, ενώ τόνισε πως το μυαλό της ομάδας είναι στην ισοφάριση της σειρά.

"Συγχαρητήρια στον Πανιώνιο για τη νίκη. Εμείς δεν είχαμε ξαφνικά τον Κάρτερ, ο οποίος προπονήθηκε κανονικά, αλλά σημεία παραπονέθηκε για πόνους στη μέση, στον αυχένα, στο κεφάλι, δεν ξέρω και εγώ πού. Στο ημίχρονο μου είπε πως ένιωθε καλύτερο και ήθελε

να παίξει, αλλά αποφάσισα να μην τον βάλω, όπως και τον Κόμματο, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο έκανε φάουλ και αμέσως δέχτηκε και τεχνική ποινή. Πρέπει να έχουμε αθλητική πειθαρχία. Θα τα δώσουμε όλα για το 2-2".

Από την πλευρά των παικτών ο Άκης Καλλίνικιδης δήλωσε: "Δίκαια κέρδισε ο Πανιώνιος. Εμείς δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, ενώ όταν πλησιάσαμε κάναμε λάθη. Βάλαμε 22 πόντους στο ημίχρονο και 60 συνολικά. Έτσι είναι δύσκολο να κερδίσεις".