Α ΕΣΚΑ | Ανέβηκε η Πεύκη

Η Πεύκη επικράτησε με 70-64 του Αρη Πετρούπολης, έκανε το 3-2 στη σειρά των τελικών των πλέι οφ της Α' ΕΣΚΑ και πήρε την άνοδο για την Γ' Εθνική.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά την αναμέτρηση και πέρασαν στη μεγαλύτερή της διάρκεια ήταν σε θέση οδηγού. Ο Αρης κατάφερε να κλείσει το πρώτο ημίχρονο στο -3 (37-34), με την Πεύκη, όμως, να... πατά το «γκάζι» στην τρίτη περίοδο και η συμπλήρωση των 30' την βρήκε να προηγείται με

10 πόντους (55-45). Το προβάδισμα παρέμεινε στα χέρια της Πεύκης και στο τέταρτο δεκάλεπτο κι εν τέλει η Πεύκη πήρε τη νίκη με 70-64 και συγχρόνως το εισιτήριο για την Γ' Εθνική.