Greeks Abroad | Σούπερ ο Λάνγκφορντ, καλός ο Μπουρούσης στη νίκη της Αρμάνι

Ο Κιθ Λάνγκφορντ έκανε ό,τι ήθελε μέσα στο παρκέ και ήταν εκείνος που πήρε από το χέρι της Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο και την οδήγησε στην εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Μοντεγκρανάρο με 76-82.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο για 30 λεπτά, καθώς από την ομάδα του Σέρτζιο Σκιαρόλο, ο Λάνγκφορντ ήταν αυτός που “τραβούσε κουπί” επιθετικά. Στην τέταρτη περίοδο όμως, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 76-82 για την 9η αγωνιστική του ιταλικού

πρωταθλήματος. Ο Κιθ Λάνγκφορντ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών, καθώς σημείωσε 30 πόντους. Ο Γιάννης Μπουρούσης τελείωσε την αναμέτρηση με 12 πόντους και επτά ριμπάουντ, ενώ ο Αντώνης Φώτσης συνέβαλε στη νίκη της ομάδας του με οκτώ πόντους.

Ο Μουσταφά Σακούρ πήρε στην πλάτη του την Αβελίνο και την οδήγησε σε μια σπουδαία νίκη επί της Μπρίντιζι με 81-71. Θετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Νταν Μαυραειδής που σημείωσε οκτώ πόντους.