Greeks Abroad | Καλός ο Μπουρούσης στην ήττα της Μιλάνο

Η Μοντεγκρανάρο πήρε το διπλό επί της Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο (71-85) στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής και είχε για κορυφαίο τον Γιάννη Μπουρούση (16π., 7 ριμπ.).

Καθ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα η Μοντεγκρανάρο είχε τον έλεγχο του αγώνα, παίρνοντας προβάδισμα ακόμα και με 20 πόντους. Ο Αντώνης Φώτσης στα 19 λεπτά που αγωνίστηκε, σημείωσε έξι πόντους και μοίρασε μία ασίστ. Για τους φιλοξενούμενους κορυφαίος ήταν ο Αντρέα Τσιντσιαρίνι που ηγήθηκε (20π.) των επιθετικών προσπαθειών της ομάδας του.

Εύκολη επικράτηση της Βενέτσια με 97-62 επί της Μπιέλα για τη 24η αγωνιστική της

Ιταλίας. Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Γιάνγκ Αλβιν με 16π. ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Αμερικανός Κέβιν Πίνκνει με 25π.
Σε ρηχά νερά κινήθηκε ο Δημήτρης Τσαλδάρης που πέτυχε 2 πόντους σε 28 λεπτά συμμετοχής.

Δεν τα κατάφερε ούτε η Καζέρτα του Νταν Μαυραειδή που έχασε στην έδρα της από την Πέζαρο με 66-77. Ο Έλληνας άσσος έκανε καλή εμφάνιση πετυχαίνοντας 11π. σε 24΄παιχνιδιού. Για τους νικητές κορυφαίος παίκτης ο Ροκ Στίπτσεβιτς που πέτυχε 19 πόντους και τρεις ασίστ.