Greeks Abroad | "Λύγισε" την Λιμόζ η Λε Μαν

Η Λε Μαν παρότι δυσκολεύτηκε αρκετά κατάφερε με ένα επιθετικό ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά του ματς να πάρει τη νίκη απέναντι στη Λιμόζ με 77-69 για την 24η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η Λιμόζ δεν άφησε σε κανένα σημείο του πρώτου ημιχρόνου τη Λε Μαν να επιβάλει τον ρυθμό της, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο τρίτο δεκάλεπτο να ξεφύγουν με 13 πόντους (59-46). Οι παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, μιας στην τέταρτη περίοδο έκλεισαν την άμυνά τους και

κατάφεραν να μειώσουν σε 63-62 στο 36ο λεπτό. Στα εναπομείναντα τέσσερα λεπτά η Λε Μαν βρήκε την αυτοσυγκέντρωσή της και τις λύσεις που χρειάζονταν και έφτασε τελικά στη νίκη με 77-69. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Ντάριους Ουάσινγκτον με 19 πόντους. Από την ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη ξεχώρισαν οι Μπραντ Ουαναμέικερ, Κάιλ ΜακΑλάρνι και Νόμπελ Μπουνγκού με 12 πόντους ο καθένας.