Το αλογάκι λέει αντίο... (3-3)!

Το αλογάκι είπε αντίο...
Είναι... σχεδόν οριστικό. Η Λάρισα θα αγωνίζεται εκτός απίθανου απροόπτου από τη νέα σεζόν στην Football League καθώς στο τέλος είδε τον Εργοτέλη να παίρνει την ισοπαλία 3-3 με τον Βερπακόφσκις. Μόνο μαθηματικές οι ελπίδες των Θεσσαλών.

Προδωμένη από τα λάθη της άμυνας της σε όλο το πρωτάθλημα η ΑΕΛ
και δυστυχώς για αυτήν, δεν θα μπορούσε να αλλάξει το σκηνικό και στον αγώνα δίχως αύριο απέναντι στον Εργοτέλη. Η θεσσαλική άμυνα έμπαζε από παντού και οι Κρητικοί το εκμεταλλεύτηκαν σε τρεις περιπτώσεις, με το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις να είναι δώρο του Κατσιαρού...

Κι όμως... Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για την Λάρισα η οποία μετά από 13 λεπτά κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ παρότι μέχρι εκείνο το σημείο δεν είχε κάνει κάτι το ιδιαίτερο. Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε στον Αμπουμπακάρι ο οποίος έκανε το σουτ και μετά από κόντρες την είδε να καταλήγει στα δίχτυα. Οι Κρητικοί αντέδρασαν γρήγορα, προειδ