Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Ιωνικό

16:11 8/11/2021 - Πηγή: Star
Σταθερά στη πρώτη θέση της βαθμολογίας παραμένει ο Ολυμπιακός που νίκησε 1-0 τον Ιωνικό. Ο ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής του ντέρμπυ της 9ης αγωνιστικής της Super League καθώς επιβλήθηκε 3-1 του Παναθηναϊκού. Tι συμβαίνει με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί
και τον Ολυμπιακό;Στην πρώτη θέση της Superleague με 23 βαθμούς παραμένει ο Ολυμπιακός που νίκησε 1-0 τον Ιωνικό στο γήπεδο Καραϊσκάκη. Οι ερυθρόλευκοι πήραν τους τρεις βαθμούς με γκολ του Γιώργου Μασούρα στο 17ο λεπτό του αγώνα. Ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε τον αγώνα με τρεις αναγκαστικές αλλαγές καθώς αποχώρησαν οι Κούντε, Παπασταθόπουλος και Ροντρίγκες. Με πρωταγωνιστή τον Κούρτιτς που σκόραρε δυο φορές ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε 3-1 του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής. Ο δικέφαλος του βορρά προηγήθηκε με γκολ του Άκπομ μετρά από 13 λεπτά αγώνα. Οι πράσινοι ισοφάρισαν στο 59 με σκόρερ τον Μαουρίσιο. Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ματς ο Ισπανός διαιτητής Θέρο Γκράντε με χρήση του ΒΑΡ έδωσε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Βιγιαφάνες στον Μιχαηλίδη. Ο Κούρτιτς από την άσπρη βούλα ευστόχησε και έκανε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ. Στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σλοβένος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-1! Αντιθέτως, ο ΠΑΟΚ σκόραρε σε ένα ακόμα εκτός έδρας παιχνίδι του, έκανε δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα και βρίσκεται πλέον σε... κοντινή απόσταση από την πρώτη θέση. Δείτε το μεσημεριανό δελτίο ειδήσεων του Star