Μουντιάλ 2022: Με καταπληκτικό Ριτσάρλισον, η Βραζιλία επικράτησε 2-0 της Σερβίας (Videos)

Η Βραζιλία ξεκίνησε με τον πιο πειστικό τρόπο το Μουντιάλ, καθώς επικράτησε με 2-0 της Σερβίας, πέρνοντας άριστα στο πιο δύσκολο τεστ του ομίλου.

Παρ’ ότι ζορίστηκε για ένα ημίχρονο κόντρα στη φουλ αμυντική Σερβία, η Σελεσάο επέβαλε την ανωτερότητά της και με δύο γκολ του καταπληκτικού Ριτσάρλισον, έφτασε δικαίως και άνετα στη πρώτη της νίκη, στο πλαίσιο του όγδοου ομίλου.

Ο Νεϊμάρ είχε πλήρη ελευθερία για να κινείται μέσα

και, κυρίως, έξω από την περιοχή, με τη Βραζιλία να «φορτώνει» τα άκρα με Ραφίνια (δεξιά) και Βινίσιους Ζούνιορ (αριστερά), στην (ανεπιτυχή στο πρώτο ημίχρονο) προσπάθειά της να διασπάσει την καλά στημένη άμυνα των Σέρβων.

Οι Βραζιλιάνοι πάντως ανησυχούν για την κατάσταση του Νεϊμάρ, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 80ο λεπτό με ενοχλήσεις και μάλιστα φάνηκε να έχει δακρύσει στον πάγκο.

Βραζιλία-Σερβία 2-0

Μουντιάλ 2022: «Αγχωτική» νίκη για την Πορτογαλία – Νίκησε 3-2 τη Γκάνα με ιστορικό Ρονάλντο (Videos)

Στην «ποδιά» της Μάντσεστερ σφάζονται… μεγιστάνες – Οι βασικοί «μνηστήρες» που την διεκδικούν

Euroleague: Επέστρεψε στις νίκες ο Ολυμπιακός – Επικράτησε της Άλμπα με 86-76